Darmowy Katalog Stron

Polska Platforma Uniwersytecka - wpisy w formie wizytówek, filmy i grafiki w opisach, zespół redakcyjny, promocja stron, mocna pozycja

Dlaczego nasz katalog stron jest najlepszy?

———————————————————————————————–

Katalog progresywny

 

Katalog progresywny Unirank pozycjonujemy, mając na uwadze przede wszystkim pełną optykę użyteczności internetowych katalogów w ogóle. Oznacza to, że na pierwszym miejscu stawiamy pozycję stron naszych użytkowników, a nie pozycję samego katalogu. Owszem, w pewnym stopniu te dwie perspektywy się pokrywają, jednak trzeba wyraźnie podkreślić, że nie są ze sobą tożsame. Jeśli mowa o katalogu progresywnym, to wspomnieć trzeba, że nie jest to zbiór raz dodanych, martwych wpisów, jak w przypadku pozostałych katalogów. Katalog progresywny jest katalogiem pracującym na pozycję dodanych witryn w sposób ciągły. Przekonali się o tym ci, którzy zdecydowali się nam zaufać. Ich pozycja w wynikach wyszukiwania Google szybko zaczęła się poprawiać. Dla każdej dodanej strony tworzymy specyficzną sieć pozycjonującą, dzięki której siła każdego elementu łańcucha jest wyjątkowo duża. Na schemacie zaznaczono kilka elementów takiej sieci:

uran-katalog-stron-schemat-dzialania

  1. Pozycjonowana witryna
  2. Wpis pozycjonowanej witryny w katalogu Unirank
  3. Artykuł pozycjonujący wpis w katalogu
  4. Tekst pozycjonujący artykuł oraz wpis
  5. Link pozycjonujący wyłącznie artykuł
  6. Link pozycjonujący wyłącznie wpis
  7. Wpis do katalogu obcego pozycjonujący wpis w katalogu Unirank (podstrona)

——————————————

Naturalna treść i przyjazne linki

 

Należy zaznaczyć, że przytoczony schemat jest małym wycinkiem mechanizmu. Choć stanowi on pewną spójną całość i summa sumarum ma zbawienny wpływ na pozycję pierwszego ogniwa, tj. pozycjonowanej strony, to nie obejmuje szeregu innych działań związanych ze skutecznym i naturalnym pozycjonowaniem przez nasz zespół. W procesie tym wykorzystujemy bowiem wszelkie możliwe i dostępne techniki, włączając narzędzia seo, fora internetowe, ponad 370 zaprzyjaźnionych witryn oraz zaplecze social media.

Tworząc coraz bardziej skomplikowaną sieć, dbamy o naturalność i różnorodność. Chcąc pozycjonować w sposób wysoce profesjonalny, nie stawiamy na sztuczne linkowanie czy masowe dodawanie stron do bezwartościowych spisów. Wiemy, że to w dłuższej perspektywie wyrządza szkody. Jednocześnie zajmujemy się witrynami wartościowymi, co znacznie ułatwia wystawianie dobrych recenzji o nich oraz polecanie ich innym użytkownikom Internetu. Już w podstawowym pakiecie cenowym mogą Państwo liczyć na wartościowy wpis w katalogu unirank wraz z zastosowaniem jednowymiarowej sieci pozycjonującej.

pozycjonowanie-stron-www-skuteczne-tanie

Jeśli zastanawiają się Państwo, dlaczego w większym stopniu przywiązujemy wagę do pozycjonowania wpisów stron użytkowników niż do pozycjonowania naszego katalogu, to odpowiadamy: rzeczywistość tworzona przez nas nie jest ukierunkowana na zysk, ponieważ tworzą ją pasjonaci, więc środki za każdy dodany wpis możemy przeznaczyć na skuteczny zestaw działań. Poza tym należy pamiętać, że indywidualnie pozycjonowane wpisy w katalogu unirank przyczyniają się także do poprawy pozycji samego katalogu. Toć jesteśmy pod dachem jednej domeny!

————————————————————-

Nie wszystkie katalogi stron są wartościowe

 

Dodawanie strony do katalogów internetowych jest od dawna jednym z podstawowych sposobów pozycjonowania i promocji witryny. Niestety, ostatnie lata przyniosły wiele zmian związanych ze skutecznością tego typu działań. Większość polskich serwisów katalogowych do dziś nie reaguje na nowe trendy, licząc na niepełną wiedzę webmasterów i pozycjonerów. Według badań naszego zespołu, aż 57% istniejących na polskim rynku katalogów stron nie spełnia swojej roli, to znaczy nie poprawia pozycji dodanej witryny w wynikach wyszukiwania. Jedynie wpis w 16% katalogach ujętych w badaniu powodował poprawę pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Pozostałe 25% badanych katalogów działało na niekorzyść dodanej witryny - wpisana strona spadała na dalsze miejsca w wynikach wyszukiwania. Niecałe 2% badanych katalogów nie zostało sklasyfikowanych w kontekście dodatniej, neutralnej lub ujemnej użyteczności dla pozycjonowania witryny. Wyniki naszego eksperymentu przedstawia poniższy wykres:

wykres-badanie-polskie-katalogi-stron

W badaniu brano pod uwagę wyniki wyszukiwania Google związane z precyzyjnie sformułowanymi frazami. Witryny, na których oparto wyniki badań to strony istniejące w sieci od 6 do 12 miesięcy. Ich pozycjonowanie przez właścicieli miało charakter incydentalny: pojedyncze wzmianki na forach, kilka wpisów do katalogów, kilkanaście linków ze stron social media. Badanie obejmowało 279 stron www oraz 279 najbardziej popularnych polskich katalogów.

————————————————–

Progresywność kluczem do sukcesu

 

Kategoria progresywności katalogów stron została przez nas sformułowana na potrzeby określenia wartości wpisów w konkretnym katalogu. Okazuje się bowiem, że wyniki badań postawiły duży znak zapytania przy czynnikach, które do tej pory wpływały na ocenę katalogów przez webmasterów. Zwykle brano pod uwagę: wiek katalogu, ręczną moderację wpisów, jakość wpisów, page rank katalogów oraz konieczność zamieszczania linków zwrotnych. Internauci w wypowiedziach na forach internetowych nader często wartościują katalogi, posługując się przytoczonymi kryteriami. Około 90% webmasterów uważa, że główną cechą dobrego wpisu jest odpowiedni page rank katalogu. Ponad 80% zwraca również uwagę na konieczność ręcznej moderacji wpisów. Wielu administratorów stron przywiązuje też wagę do braku obowiązku zamieszczania linku zwrotnego. Około 75% wypowiedzi wiąże się z oceną katalogu pod kątem jego wieku: im starszy, tym lepszy.

Nic bardziej mylnego! Nasze badanie ujawnia zaskakujące wnioski, których sedno przesuwa ciężar wartości wpisu prawie wyłącznie na jakość katalogu. Im lepsza jakość katalogu, tym większa wartość wpisów.

Co oznacza jakość katalogu? Na jakość katalogu składają się:

Brak szablonów wpisów. Każdy mechanizm czyniący katalog zautomatyzowanym powoduje spadek jego jakości. Jeśli katalog moderowany jest ręcznie, ale oparty jest o stale powtarzający się schemat, jego wartość jest znikoma. W praktyce okazuje się, że na tej zasadzie działa 98% polskich katalogów stron. Formularz dodania strony do katalogu obejmuje kilka podstawowych informacji, które po subiektywnej ocenie moderatora zamieszczane są w katalogu według ściśle określonego schematu – najczęściej: nazwa strony, opis witryny oraz miniatura strony głównej generowana za pomocą funkcji peek. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że czyni to katalog uporządkowanym, jednak w perspektywie holistycznej, która niewątpliwie przyświeca programistom Google, taki katalog jest najbardziej pospolitym wysypiskiem linków. Na wartości zyskują katalogi, których wpisy zawierają tekst, grafiki, filmy, odnośniki do stron społecznościowych, logotypy. Jednym słowem zawierają to wszystko, co odróżnia dany wpis od wpisów w innych katalogach. Ponadto nader istotne jest, aby każdy wpis miał indywidualny rys, a to oznacza, że wartościowy katalog powinien być moderowany przez zespół ŻYWYCH ludzi, którzy nie bazują na szablonach, tylko tworzą swoiste indywidualne wizytówki dodawanych stron.

Zakorzenienie katalogu w wysoce unikalnych i wartościowych treściach. Ponad 90% polskich katalogów stron to samodzielnie funkcjonujące witryny, w których nie dzieje się nic, oprócz ciągłego gromadzenia linków. Nawet jeśli opisy stron w katalogu są unikalne, to ich stopień  użyteczności dla internautów jest bliski zeru. Wystarczy zadać sobie pytanie o to, kiedy ostatnio szukaliśmy konkretnych firm, wykorzystując do tego celu katalog www. Rozwój mechanizmów stosowanych przez Google sprawia, że tak szczelne katalogi nie mają żadnego wpływu na pozycję dodanej witryny, a niekiedy szkodzą tejże pozycji. Przeżyją tylko pracowici, których trud przekłada się na wiedzę. To wiedza ma wartość. Oznacza to, że największą premię od Google dostają katalogi związane z wartościowymi serwisami tematycznymi, w których znajdujemy wysoce unikalne treści, np katalog Onetu, Wirtualnej Polski czy gazeta.pl. Wyraźnie należy podkreślić, że katalogi służące jedynie do generowania zysków dla ich właścicieli, które nie gromadzą unikalnych treści, odejdą wkrótce do lamusa.

katalog-stron-www-bez-linku-zwrotnego-progresywny

—————————————————————-

Wiek katalogu i page rank – skuteczne przynęty

 

Nie bez przyczyny programiści Google zrezygnowali z rozwoju doktryny page rank, która nadawała określone wartości liczbowe witrynom według algorytmu opracowanego przez Larry’ego Page’a i Sergeya Brina na Uniwersytecie Stanforda w 1998 roku. Przez prawie dwadzieścia lat Internet zmienił swoje oblicze na tyle, że wartościowość strony ciężko jest zdefiniować na podstawie zautomatyzowanego algorytmu. Jakie są konsekwencje odejścia od page rank? Zaskakujące, ale powoduje to stopniowe uwolnienie sieci. Dziś każda witryna, nawet stosunkowo młoda, może pojawiać się w wynikach wyszukiwania na wysokich pozycjach, co świadczy o tym, że page rank witryny nie ma bezpośredniego wpływu na jej pozycję. Co zatem decyduje o pozycji w wynikach wyszukiwania? Przede wszystkim innowacyjność witryny, którą definiować można poprzez wysoce unikalną i użyteczną treść oraz staranne wykonanie. Google docenia zarówno popularne systemy CMS, jak i projekty całkowicie autorskie technicznie, ale pod warunkiem, że są regularnie aktualizowane oraz zawierają odpowiednie informacje uwierzytelniające.

Niestety, większość firm z branży SEO, pozycjonerów i marketingowców ciągle zdaje się być głucha na zmianę sposobu selekcji stron przez Google. Obecny algorytm trust rank pełni zgoła odmienne funkcje od starszego brata. Tutaj z dość dużą precyzją oddzielane są strony wartościowe, zawierające unikalne treści od tych zawierających spam i odsyłających do setek innych witryn. Bardzo często jednak właściciele stron ponoszą koszty za linki od domen z wysokim page rank lub za zamieszczanie bezwartościowych treści na tzw. preclach. To przykre, ale większość zabiegów pozycjonerskich w tym kontekście nie przynosi oczekiwanych rezultatów, a niektóre – szkodzą witrynie.

——————————–

Dlaczego nasz katalog?

 

Oprócz tego, że nasz katalog spełnia wszystkie założenia katalogu progresywnego, cieszy się również wysokim współczynnikiem trust rank ze względu na liczne linki i cytowania na stronach państwowych uczelni – uniwersytetów, akademii, politechnik i szkół wyższych. Dzięki prężnie działającemu zespołowi redakcyjnemu, do każdego wpisu podchodzimy indywidualnie, tworząc jak najbardziej obszerny artykuł dotyczący Państwa witryny. Jeden wpis otwiera wiele możliwości!

katalog-stron1

Reklama

DARMOWY KATALOG STRON UNIRANK.PL © 2010-2015 Frontier Theme